SCHEDULE

Online

Starting April 12

SEASON 2

  • Week 1
  • Week 2
  • Week 3
  • Week 4
  • Week 5
  • Week 6

Mo, April 12


03:00 PM ET  – EGOBOYS 2:1 BINOMISTAS (LD)


We, April 14


03:00 PM ET – beastcoast 2:0 Hokori (UD)


06:00 PM ET – NoPing Esports 2:0 SG esports (UD)


Th, April 15


12:00 PM ET – Latam Defenders 2:1 Omega Gaming (LD)


03:00 PM ET – Crewmates 1:2 Gorillaz-Pride (LD)


Fr, April 16


12:00 PM ET – Incubus Gaming 1:2 Inverse (LD)


03:00 PM ET – Hokori 1:2 Infinity Esports (UD)


06:00 PM ET – Infamous Gaming 1:2 Thunder Predator (UD)


Sa, April 17


12:00 PM ET – Gorillaz-Pride 1:2 BINOMISTAS (LD)


06:00 PM ET – beastcoast 2:0 Unknown Team (UD)


Mo, April 19


03:00 PM ET – Incubus Gaming 2:1 EGOBOYS (LD)


We, April 21


03:00 PM ET – Unknown Team 0:2 Thunder Predator (UD)


06:00 PM ET – Hokori 0:2 NoPing Esports (UD)


Th, April 22


12:00 PM ET – Latam Defenders 1:2 BINOMISTAS (LD)


03:00 PM ET – Crewmates 2:0 Inverse (LD)


Fr, April 23


12:00 PM ET – EGOBOYS 1:2 Omega Gaming (LD)


03:00 PM ET – Infamous Gaming 2:0 Unknown Team (UD)


06:00 PM ET – beastcoast 2:0 Infinity Esports (UD)


Sa, April 24


12:00 PM ET – Incubus Gaming 0:2 Gorillaz-Pride (LD)


06:00 PM ET – SG esports 1:2 Thunder Predator (UD)


Mo, April 26


03:00 PM ET  – BINOMISTAS 2:0 Inverse (LD)


We, April 28


03:00 PM ET – Infamous Gaming 2:0 SG esports (UD)


06:00 PM ET – Infinity Esports 0:2 NoPing Esports (UD)


Th, April 29


12:00 PM ET – EGOBOYS 2:0 Crewmates (LD)


03:00 PM ET – Omega Gaming 2:0 Gorillaz-Pride (LD)


Fr, April 30


12:00 PM ET – Latam Defenders 0:2 Inverse (LD)


03:00 PM ET – beastcoast 2:1 Thunder Predator (UD)


06:00 PM ET – Hokori 2:0 Unknown Team (UD)


Sa, May 1


12:00 PM ET – Incubus Gaming 2:0 Crewmates (LD)


06:00 PM ET – Infinity Esports 0:2 SG esports (UD)


Mo, May 3


03:00 PM ET – Incubus Gaming 0:2 Latam Defenders (LD)


We, May 5


03:00 PM ET – NoPing Esports 2:1 Thunder Predator (UD)


06:00 PM ET – beastcoast 1:2 Infamous Gaming (UD)


Th, May 6


12:00 PM ET – Omega Gaming 1:2 Inverse (LD)


03:00 PM ET – EGOBOYS 2:1 Gorillaz-Pride (LD)


Fr, May 7


12:00 PM ET – Latam Defenders 1:2 Crewmates (LD)


03:00 PM ET – Latam Defenders 0:2 Unknown Team (UD)


06:00 PM ET – Hokori 2:1 SG esports (UD)


Sa, May 8


12:00 PM ET – Omega Gaming 0:2 BINOMISTAS (LD)


06:00 PM ET – Infamous Gaming 0:2 NoPing Esports (UD)


Mo, May 10


03:00 PM ET – BINOMISTAS 1:2 Crewmates (LD)


We, May 12


03:00 PM ET – Unknown Team 0:2 NoPing Esports (UD)


06:00 PM ET – Hokori 0:2 Thunder Predator (UD)


Th, May 13


12:00 PM ET – Latam Defenders 0:2 EGOBOYS (LD)


03:00 PM ET – Gorillaz-Pride 0:2 Inverse (LD)


Fr, May 14


12:00 PM ET – Crewmates 2:1 Omega Gaming (LD)


03:00 PM ET – Infamous Gaming 2:0 Infinity Esports (UD)


06:00 PM ET – beastcoast 2:0 SG esports (UD)


Sa, May 15


12:00 PM ET – Gorillaz-Pride 2:0 Latam Defenders (LD)


06:00 PM ET – Thunder Predator 2:0 Infinity Esports (UD)


Mo, May 17


03:00 PM ET – Incubus Gaming vs Omega Gaming (LD)


We, May 19


03:00 PM ET – Infamous Gaming vs Hokori (UD)


06:00 PM ET – Unknown Team vs SG esports (UD)


Th, May 20


12:00 PM ET – Inverse vs EGOBOYS (LD)


03:00 PM ET – Incubus Gaming vs BINOMISTAS (LD)


Fr, May 21


12:00 PM ET – TIEBREAKER (LD)


03:00 PM ET – NoPing Esports vs beastcoast (UD)


06:00 PM ET – TIEBREAKER (UD)


Sa, May 22


12:00 PM ET – TIEBREAKER (LD)


06:00 PM ET – TIEBREAKER (UD)



  • Upper Division
Round Robin
Team Win/Loss
NoPing e-sports 6-0
beastcoast 5-1
Thunder Predator 5-2
Infamous 4-2
Hokori 2-4
SG e-sports 1-5
Team Unknown 1-5
Infinity Esports 1-6

  • Lower Division
Round Robin
Team Win/Loss
EGOBOYS 4-2
BINOMISTAS 4-2
Inverse 4-2
Crewmates 4-3
Gorillaz-Pride 3-4
Incubus Club 2-3
Omega Gaming 2-4
Latam Defenders 2-5